Men’s Soccer Schedules

Boys U12

Date Time Category Round Field Home Away
Friday 3:00 PM U12 Group North Jaffari Blue Jaffari North Juniors
Friday 3:00 PM U12 Group South Jaffari Red Jaffari White
Friday 3:30 PM U12 Group North Jaffari Red Jaffari Blue
Friday 4:00 PM U12 Group North Jaffari Yellow United FC (U12)
Friday 4:30 PM U12 Group North Jaffari White United FC (U12)
Friday 4:30 PM U12 Group South Jaffari Yellow Jaffari North Juniors
Friday 5:00 PM U12 Group North Jaffari White Jaffari Yellow
Friday 5:30 PM U12 Group North United FC (U12) Jaffari Blue
Friday 6:00 PM U12 Group North Jaffari North Juniors Jaffari Red
Saturday 3:00 PM U12 Group South Al Mahdi Lions Jaffari North Juniors
Saturday 4:00 PM U12 Group South Al Mahdi Lions Jaffari Red
Saturday 5:00 PM U12 Group South Al Mahdi Lions United FC (U12)
Saturday 6:00 PM U12 Group North Al Mahdi Lions Jaffari White
Saturday 6:00 PM U12 Group South Jaffari Yellow Jaffari Blue
Sunday 9:30 AM U12 Quarter North 4 – Jaffari Juniors Blue 5 – Al-Mahdi Lions
Sunday 9:40 AM U12 Quarter South 2 – Jaffari North Juniors 7 – Jaffari Juniors Yellow
Sunday 10:20 AM U12 Quarter South 3 – Jaffari Juniors White 6 – Jaffari Juniors Red
Sunday 2:00 PM U12 Semi South 1 – United FC G61
Sunday 2:00 PM U12 Semi North G62 G64
Sunday 5:00 PM U12 Final TBD G70 G71

Boys U16

Date Time Category Round Field Home Away
Friday 3:30 PM U16 Group South Complex Black Complex Green
Friday 4:00 PM U16 Group South Complex Red Warriors 313
Friday 5:00 PM U16 Group South Complex Green Complex Red
Friday 5:30 PM U16 Group South United FC (U16) Warriors 313
Saturday 2:30 PM U16 Group North WYSC Hamilton New York
Saturday 2:30 PM U16 Group South Complex Red Complex Black
Saturday 3:30 PM U16 Group North New York United FC (U16)
Saturday 3:30 PM U16 Group South WYSC Hamilton Complex Green
Saturday 4:00 PM U16 Group North Warriors 313 New York
Saturday 4:30 PM U16 Group North United FC (U16) Complex Red
Saturday 4:30 PM U16 Group South New York Complex Black
Saturday 5:00 PM U16 Group North Warriors 313 WYSC Hamilton
Saturday 5:30 PM U16 Group North Complex Green United FC (U16)
Saturday 5:30 PM U16 Group South Complex Black WYSC Hamilton
Sunday 9:00 AM U16 Quarter South 4 – Complex Al-Mighty Green 5 – WYSC Hamilton
Sunday 10:10 AM U16 Quarter North 3 – United FC U16 6 – Complex Al-Mighty Red
Sunday 10:50 AM U16 Quarter North 2 – Warriors 313 7 – New York
Sunday 3:00 PM U16 Semi South 1 – Complex Al-Mighty Black G60
Sunday 3:00 PM U16 Semi North G63 G65
Sunday 6:00 PM U16 Final TBD G72 G73

 

Men’s Open

Date Time Category Round Field Home Away
Friday 6:00 PM Adult Group South Zabiha Borussia
Friday 6:30 PM Adult Group North Jaffari North 416 Falcons
Friday 6:30 PM Adult Group South Legacy Masumeen
Friday 7:00 PM Adult Group North Mozambique Sporting
Friday 7:00 PM Adult Group South Champions FC Bafana
Saturday 8:00 AM Adult Group North Four Lions Jaffari North
Saturday 8:00 AM Adult Group South Borussia 416 Falcons
Saturday 8:30 AM Adult Group North Legacy Mozambique
Saturday 8:30 AM Adult Group South Champions FC Jaffari NY
Saturday 9:00 AM Adult Group North Masumeen Sporting
Saturday 9:00 AM Adult Group South Bafana Al Ahed
Saturday 9:30 AM Adult Group North Four Lions Zabiha
Saturday 9:30 AM Adult Group South Jaffari North Borussia
Saturday 10:00 AM Adult Group North Jaffari NY Legacy
Saturday 10:00 AM Adult Group South Mozambique Champions FC
Saturday 10:30 AM Adult Group North Al Ahed Masumeen
Saturday 10:30 AM Adult Group South Sporting Bafana
Saturday 11:00 AM Adult Group North 416 Falcons Four Lions
Saturday 11:00 AM Adult Group South Zabiha Jaffari North
Saturday 11:30 AM Adult Group North Legacy Champions FC
Saturday 11:30 AM Adult Group South Mozambique Jaffari NY
Saturday 12:00 PM Adult Group North Masumeen Bafana
Saturday 12:00 PM Adult Group South Sporting Al Ahed
Saturday 2:00 PM Adult Group North 416 Falcons Zabiha
Saturday 2:00 PM Adult Group South Four Lions Borussia
Saturday 3:00 PM Adult Group North Jaffari NY Al Ahed
Sunday 8:00 AM Adult 2nd Round North B3 – Mozambique C3 – Bafana
Sunday 8:00 AM Adult 2nd Round South C2- Sporting A5 – Borussia
Sunday 8:30 AM Adult 2nd Round North B2 -Legacy A4 – Zabiha
Sunday 8:30 AM Adult 2nd Round South A3 – 416Falcons C4 – Masumeen
Sunday 9:00 AM Adult 2nd Round North A2 – Jaffari North B4 – Jaffari NY
Sunday 11:00 AM Adult Quarter South Four Lions G55
Sunday 11:30 AM Adult Quarter North G56 G57
Sunday 11:40 AM Adult Quarter South Champions FC G58
Sunday 12:10 PM Adult Quarter North Al-Ahad G59
Sunday 4:00 PM Adult Semi South G66 G67
Sunday 4:00 PM Adult Semi North G68 G69
Sunday 7:00 PM Adult Final TBD G74 G75

Format

Group Games 25 mins; no half time
Second Round 25 mins; no half time; straight pens
Quarter Finals 30 mins; 2 minute half time; straight pens
Semi Finals 40 mins; 5 minute half time; straight pens
Final 50 mins; 5 minute half time; straight pens